Loading...
pl

Z meczetu w Warszawie na dżihad do Syrii? Sensacyjne zeznania. ,,Nie jest wielką tajemnicą, że jeden z imamów…”

Home Blogi > Życie
Gru 7 | Przez Markus | Przeglądy: 2 | Komentarze: 0

Świadek na procesie Polaka, który jest oskarżony o terroryzm, zeznał, że niektóre osoby wyjeżdżające „na dżihad” do Syrii, bywały w warszawskim meczecie przy ul. Wiertniczej.

Jego słowa przytacza ,,Dziennik Łódzki", który relacjonował proces Dawida Ł. okarżonego o udział w organizacji terrorystycznej Świt Syrii. W jego sprawie zeznawał Mohamed F., który co prawda nie zna Dawida Ł., ale kilka razy spotykał Marcina Cz., oskarżonego w tej samej sprawie. Nie powiadomił on służb o terrorystycznej działalności Dawida Ł.

Potwierdził, że niektóre osoby bywające w meczecie wyjeżdżały do Syrii „na dżihad” - jak mówiono

- czytamy na DziennikŁódzki.pl.

W rozmowie z Euroislam.pl rzecznik Muzułmańskiego Związku Religijnego Musa Czachorowski powiedział, że ,,wydarzenia dokonujące się w centrum na Wiertniczej, pozostawały i pozostają poza wiedzą Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP”. Brak kontroli to ,,zasługa" dotychczasowego imama Nezara Charifa i jego popleczników, rekrutujących się prawdopodobnie ze środowiska konwertytów - czytamy dalej.

Konflikt lokalnej społeczności muzułmańskiej opisywały w lipcu media - podczas zajść w meczecie musiała interweniować policja.

Również prof. Ryszard Machnikowski z Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z ,,Gazetą Wyborczą" wspomina o tropie, który prowadzi do warszawskiego meczetu.

Nie jest wielką tajemnicą, że jeden z imamów z meczetu przy ulicy Wiertniczej w Warszawie prowadził działalność rekrutacyjną do takich krajów jak Syria. Z tej świątyni wychodziły osoby, które wyjeżdżały do Turcji, a następnie znikały. Nie wiadomo dokładnie, z jaką skalą zjawiska mamy do czynienia

- mówił.

Artykuł Z meczetu w Warszawie na dżihad do Syrii? Sensacyjne zeznania. ,,Nie jest wielką tajemnicą, że jeden z imamów…” pochodzi z serwisu Niezłomni.com.


Źródło: https://niezlomni.com/meczetu-warszawie-dzihad-syrii-sensacyjne-zeznania-wielka-tajemnica-ze-jeden-imamow/

Udostępnij:
Brak komentarzy
Musisz zalogować się by napisać komentarz