Naszym zdaniem – Nadchodzą wybory
1 marca 2019
Ukryta propaganda
17 marca 2019

Zbiorcza odpowiedz na Wasze pytania i sugestie

Advertisements

O poglądach na politykę i wszystko co się z tym wiąże

  • Bardzo często pojawiają się komentarze sugerujące nam, że mamy popierać jedną opcje albo, że kogoś popieramy, bo krytykujemy tych drugich. No cóż tu muszę napisać coś od siebie.
   Jako człowiek dojrzały pamiętam paru I sekretarzy. Pamiętam obietnice, pamiętam jak to się kończyło i pamiętam jak to nam wyjaśniano. Wymagano od nas żebyśmy wierzyli na słowo. Dlatego że jakaś gazeta tak napisała albo, dlatego że tak stwierdził pan w telewizorze. Sorry na ponowne uwierzenie w coś lewicowego nie mam już czasu i ochoty. Na własnym tyłku stwierdziłem jak to się kończy i powiedziałem dość. Na błędach człowiek się uczy. Jeśli tego nie robi to jest kretynem.
  • Dalej muszę napisać, że ponieważ nasza wiedza o historii Polski jest trochę większa niż to, co serwuje nam oficjalna propaganda, więc jestem zobowiązany do napisania, że nie wierzę w szczerość organizacji o pochodzeniu takim jak PO. Może wielu z Was się oburzy, ale gdyby nie dojście do władzy Gomułki i klęska frakcji puławskiej w PZPR to PO by dziś nie było, bo towarzysze nadal siedzieliby za stołkami w komitecie a ich potomstwo pilnie studiowałoby teorie Marxa i Lenina zamiast męczyć nas teoriami o jakiejś socjalistycznej pseudo demokracji. W 1989 roku stworzyliśmy hydrę i niestety musimy nauczyć się z nią żyć.
  • Nie będziemy popierać PiS, ponieważ jest to ulepszona i bardziej ludzka wersja PO. Ma podobny rodowód i podobne metody działania. Podobny, ale na tyle inny, że zdecydowaliśmy się, że nie będziemy sprawiać im kłopotów, jeśli nie popełnią jakiejś kardynalnej głupoty. Niestety i takie przypadki się zdarzają. Nie możemy przejść do porządku dziennego nad takimi przypadkami jak wycofanie się z ustawy o IPN, kompletne fiasko obiecywanego wstawania z kolan lub niedokończona reforma sądownictwa w Polsce. Takie przypadki będziemy krytykować czy Wam to się podoba czy nie.
  • Faktem jest, że najbliżej nam do Narodowców i wiele ich inicjatyw popieramy jednak też w tym przypadku jest, ale. Działacze tak starzy jak i nowi są jak dzieci we mgle. Nim im się uda coś zrobić to się pokłócą i na siebie po obrażają. Jeśli chodzi o przykłady to proszę bardzo – inicjatywa stworzenia tzw. endecji jak się skończyła? Siła polityczna, która posiada zaplecze w społeczeństwie, czego dowodem jest MN nie potrafi stworzyć mediów, nie daje rady stworzyć struktur. Efektem tego jest strach wśród sympatyków, że do władzy dojdzie PO i w efekcie głosy przechodzą na PiS. Niestety ludzie, którzy mogliby temu zaradzić nigdy nie zostaną dopuszczeni do głosu, ponieważ na prawej stronie trwa nieustanna walka o to, kto jest ważniejszy.
  • Z wyżej wymienionych powodów balansujemy między różnymi miejscami w polityce i nie możemy określić, kogo w 100% popieramy. Proszę nie wymagajcie tego od nas.

Inne sprawy

 1. Nie ma takich powodów politycznych lub gospodarczych, które zmusiłyby nas do zapomnienia i przejścia do porządku dziennego nad zbrodniami banderowców, komunistów, Niemców lub żydów zatrudnionych w aparacie bezpieczeństwa, którzy mordowali Polaków aż do lat 60.
 2. Nie pogodzimy się z faktem że tu w Polsce gdzie masowo mordowano Polaków przez 5 lat wojny ktoś stara się w imię finansowych interesów wmówić nam że jesteśmy współwinni tego że byliśmy mordowani i że ktoś jeszcze na tym ucierpiał. To nie Polska wywołała 2 WŚ i nie Polska powinna ponosić konsekwencje tego że ktoś na tej wojnie ucierpiał.
 3. Nikt nam nie wmówi że Unia Europejska w obecnym kształcie to coś dobrego i że pieniądze które z niej otrzymujemy są warte poświęceń. Ta właśnie unia państw a raczej lewicowych reżimów w państwach nie daje nam niczego za darmo. Za wszystko co otrzymujemy musimy zapłacić lub już zapłaciliśmy. Tracimy suwerenność. Nie możemy na terenie własnego kraju stanowić praw ani wymagać przestrzegania prawa. Nie do takiej unii wstępowaliśmy. My urodziliśmy się tu w Polsce i chcemy być Polakami. Jeśli ktoś uważa że nie jest Polakiem lecz jakimś bliżej nieokreślonym Europejczykiem powinien sobie poszukać innego miejsca do zamieszkania.
 4. Nigdy nie zgodzimy się na zaszczepianie nam obcych wartości i ideałów. Nie jesteśmy antysemitami ani homofobiami. Akceptujemy, że ci ludzie żyją wśród nas, ale z drugiej strony Polska to nie Izrael a rodzina składa się z 2 osób odmiennych płci i nikt nie przekona nas, że jest inaczej.

Przepraszam, że parę Waszych pytań i sugestii zostawiłem bez odpowiedzi, ale nie da się napisać o wszystkim. Chciałem zawrzeć tu podstawowe zasady, którymi się kierujemy żeby nie było dalszych nieporozumień i żeby ci, którym nasz punkt widzenia nie odpowiada mieli szanse się stąd wycofać.

Advertisements

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *