Naszym zdaniem – geograficzna polska pułapka
26 lutego 2019
Zbiorcza odpowiedz na Wasze pytania i sugestie
7 marca 2019

Naszym zdaniem – Nadchodzą wybory

Advertisements

Ok. Wiem. Jesteście już znudzeni omawianiem wybitnych osiągnięć Facebook – a. Muszę przyznać, że ja też. Zadaję też sobie sprawę, że zadaje się z ludźmi inteligentnymi, więc powstrzymam się od stwierdzeń, że jesteśmy poddani indoktrynacji propagandowej, którą jako żywo można porównać jedynie z epoką późnego Gierka.

Advertisements

Niestety tego problemu nie da się pominąć szczególnie że weszliśmy w okres wyborów i mamy małe szanse na to że w tej sytuacji nam odpuszczą. Wręcz przeciwnie. Wszystkie procesy które obserwowaliśmy w dopuszczalnej skali do tej pory teraz będą spotęgowane do granic naszej wytrzymałości. Wszystko zależy od tego czy propagandą ( u nas nazywaną kampanią wyborczą) będzie sterował większy lub mniejszy idiota.

Jak wygramy, to kto nas będzie pytał o metodę. Mamy tak czy owak tak wiele na sumieniu, że musimy zwyciężyć, bo inaczej cały nasz naród, z nami na czele, ze wszystkim, co kochamy, czeka zagłada. A więc do dzieła! …

Joseph Goebbels


Scena polityczna jest właściwie zamknięta i podzielona na dwa zwalczające się obozy. Jeden nazywa sam siebie prawicą, choć do tego miana nie ma prawa, bo jest raczej formacją centrową z przyklejonymi prawicowymi elementami. Drugi obóz to typowy zbiór lewicowych pragmatyków, którzy traktują swoją lewicowość w sposób nader koniunkturalny. Dwie główne siły polityczne dzięki sprytnie przegłosowanej 2 kwietnia 1997 na wpół komunistycznej konstytucji nie mają realnej alternatywy.. Zapewnia to im:
  • System finansowania partii politycznych.
  • Dostęp do mediów publicznych i prywatnych.
  • Polityka kadrowa tworząca kadrowy elektorat.
  • Uzgodniona wiele lat temu bezkarność.

Dwie czołowe partie używają tych mechanizmów tak, aby pozbyć się wszelkiej konkurencji. Widzimy to, na co dzień. Partia „prawicowa” pozbyła się kompletnie wszelkich konkurentów w niszy, którą zajmuje. Partia centrolewicowa zrobiła dokładnie to samo w swojej niszy. Nam maluczkim pozostaje czekać na starcie tytanów i okruchy, które spadną z pańskiego stołu. Tymi okruchami są błędy głównych sił, które w sposób niewymuszony popełniają.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *