Naszym zdaniem – konflikt polsko żydowski
24 lutego 2019
Naszym zdaniem – Nadchodzą wybory
1 marca 2019

Naszym zdaniem – geograficzna polska pułapka

Advertisements

Czy w ramach bycia dywersantem pozwolicie mi na całkowitą szczerość? Byłaby to fajna odmiana od pisania do normalnej prasy gdzie o pewnych rzeczach nikt nie ma prawa się zająknąć. No dobrze – przyjmuje, że sam sobie tej zgody udzielę.Czy ktoś z was myślał, jaka jest prawda o polskich granicach i naszych międzynarodowych relacjach? Czytając śmieciówki i oglądając wszelkie telewizje mamy takie wyobrażenie, że oto wszyscy nas kochają a tylko niedźwiedź mruczy na wschodzie. Gdyby nie ten pluszak to otaczałaby nas miła i przyjazna atmosfera niezakłócana w ogóle niczym.

Advertisements


To na górze to taka złudna statystyka, bo prawda jest zupełnie inna. Grupa Wyszehradzka trzyma się ostatnio razem i ma stanowić o naszej sile w Europie. Grupę tą można ładnie określić „mamy wspólny interes” a interesem tym jest to, że ekonomicznie to się opłaca. No, ale miałem pisać prawdę. Cóż, jeśli Niemcy jutro będą chciały to ta grupa od jutra może być dużo mniejsza – wszystko zależy od tego ile pieniędzy w tą lub w inną stronę będzie leżało na szali. Tak naprawdę to możemy być tylko pewni Węgrów.
Dalej mamy NATO, czyli organizację, która potencjalnie ma nas bronić, choć chyba nikt z olejem w głowie w to nie wierzy. Najpierw zapytajmy, które z tych państw ma faktycznie jakiś potencjał wojskowy? No oczywiście USA i Kanada a dalej Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Niemcy i Norwegia. Reszta z 29 państw to te, które my powinniśmy bronić, bo one same nie mają nic do zaoferowania po za dobrymi chęciami.

Na trzeciej pozycji mamy państwa, które delikatnie pisząc za nami nie przepadają.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *