Red. Ziemkiewicz kontra lemingowy świat
17 lutego 2019
Naszym zdaniem – konflikt polsko żydowski
24 lutego 2019

Agresywne PO KO chce wygrać
Advertisements
No może z tą agresją to przesadziłem, bo partie polityczne biorą przecież solidne dotacje za wygłupy na forum publicznym, ale nie o wartości materialne mi tu chodziło, ale o sytuacje ludzi będących na szczytach tej formacji. Czemu? Bo zbliżaj się wybory do Parlamentu Europejskiego. Trzeba będzie powalczyć o stołek; przecież takiej kasy się nie odpuści dobrowolnie. W kraju to nie to samo. Pieniądze marne a na dodatek jest się cały czas na widoku i jakiś dziennikarz może napaść nieprzygotowanego posła gdzieś na korytarzu. No nie ma porównania.

Tu trzeba dodać także, że paru posłów platformy solidnie sobie przerąbało tu w kraju i niezdrowe byłoby dla nich wracać do kraju. Weźmy takiego Jarosława Wałęsę, który przerąbał Gdańsk nawet przy pomocy sławnego Bolka, Janusza Lewandowskiego któremu wszyscy pamiętają niesławną prywatyzację, Barbarę Kudrycką która wielokrotnie robiła z siebie idiotkę, Michała Boniego godnego zapamiętania bo dostał liścia od JKM, Julię Piterę – tak tą od wykrycia afery śledzia ( szt. jedna), Adama Szejnfelda robiącego za telewizyjną małpę od spraw trudnych, Róży Thun mającej opinię naj nie sympatyczniejszej osoby w Polsce lub Darka Rosatiego za którym jak cień łazi afera FOZZ na której nie chce się przyznać ile zarobił. Wybory, które odbyły się w 2014 roku, czyli u szczytu popularności Platformy dały im wraz ze PSL 23 głosy. Tu trzeba zauważyć, że ponieważ sytuacja Platformy jest trudniejsza, więc PSL nie zadowoli się pewnie tylko 4 mandatami. Wiadomo, że martwego niedźwiedzia nawet psy szarpią. Czyli co już wiemy?
Wiemy, że będąc nawet skrajnymi optymistami i zakładając, że PO zdobędzie tyle mandatów, co w 2014 roku to musi schować dużą liczbę swoich skompromitowanych ludzi plus oddać sporą działkę PSL. Wiemy też, że SLD ma trupy w szafie, które chce schować takie jak Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka i paru innych a jednocześnie trudno sobie wyobrazić by Śląsk odpuścił sobie Gierka.
Jakie mamy dodatki w tzw. Koalicji Obywatelskiej?

Advertisements
  • Unia Pracy i Unia Europejskich Demokratów na pewno na liście wymienionej koalicji nie są dla honoru – 1 mandacik.
  • Trzeba będzie oddać parę mandatów rozłamowcom z .Nowoczesnej, bo im to już obiecano.
  • Nowoczesnej też trzeba coś dać, bo to oni wyszli z tą zabójczą inicjatywą
  • Tak zwani Zieloni zadowolą się ogryzkiem, bo są mali, ale jakiś jeden mandacik będą chcieli.

Teraz policzmy rzetelnie i bez zbędnych złośliwości. W 2014 roku Platforma Obywatelska znajdowała się u szczytu swojej potęgi. W tym właśnie roku osiągnęła 23 mandaty w wyborach do Euro Parlamentu w sojuszu z PSL.Dziś mamy 2019 rok i PO jest znacznie słabsza niż była poprzednio. Wątpliwym jest by zdobyła podobną ilość mandatów, co 5 lat temu. Podobnie jest z PSL – to nie jest już ta partia na szczytach władzy. Od pewnego czasu PSL balansuje na granicy progu wyborczego.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *