Miłość do Bliskiego Wschodu
15 lutego 2019
Agresywne PO KO chce wygrać
18 lutego 2019

Red. Ziemkiewicz kontra lemingowy światJeśli przyjmiemy a przynajmniej ja tak przyjmuje, że świat składa się z garstki lemingów i całej społeczności ludzi, którzy mają ich w głębokim poważaniu to redaktor Ziemkiewicz włożył dziś sporą szpile w największe zgrupowanie lemingowych serc. Rzeczony redaktor opublikował taką oto wiadomość na jednym z portali internetowych:

Ziemkiewicz

Bo jak to tak. Trzy czwarte elity i bywszej elity po stronie lemingów należy / należało ( wybrać do stanu aktualnego) do wyżej wymienionej grupy. Na siłę i dyskryminując tubylców uczyniono z tej grupy elitę nie po to żeby jakiś tam Ziemkiewicz żartobliwie pisał o tym, o czym mówią prawie wszyscy. Po prostu o tym, że żydzi się u nas panoszą.
Oczywiście pierwsi odezwali się sami zainteresowani ale przecież nie mogli zrobić tego osobiście bo wyszłoby to co najmniej śmiesznie. W efekcie do roboty zabrała się grupa pożytecznych idiotów którzy na każde zawołanie od sponsora gotowa jest nadstawić tyłka.


Sowite zadośćuczynienie należy podkreślić na czerwono

Co ciekawe i czym się nie ma, powodu chwalić to fakt że oprotestowany wyraz znajduje się w słowniku języka polskiego i tu pojawia się małe, ale. Ponieważ każdy Polak wie, że wyraz ten ma inne znaczenie, gdy się go używa łącznie i inne, gdy się go używa jako zwrot czyli kilka słów. Wyraz używany łącznie jest częścią obraźliwej gwary miejskiej i wyraża pejoratywną opinię o danej ( tylko i wyłącznie osobie lub grupie). Zwrot stosowany osobno nie jest w mowie powszechnej już dawno używany, ponieważ wymyślono już lepsze obelgi. Jakby to napisać tak nawet żeby leming to zrozumiał? Otóż zwrot ten zupełnie wyszedł z mody i nie jest już od lat stosowany w tej formie. Ergo istnieją cztery możliwości:

  • Zainteresowani i ich “przydupasy” nie znają współczesnego  języka polskiego.
  • Zainteresowani i ich”przydupasy” stosują język polski tak jak im bieżąca sytuacja polityczna nakazuje .
  • Całe to towarzystwo wie coś o swoich przodkach czego my szare żuczki nie wiemy.
  • Najbardziej prawdopodobna wersja czyli że żydzi zwęszyli szanse wyrwania kasy od Ziemkiewicza.

Tu pragnę wyrazić wielkie ubolewanie nad faktem, że protestujący nie są z grona ludzi specjalnie mądrych, choć reprezentują naród o długoletniej tradycji tak w dziedzinie nauki jak i sztuki oraz literatury. Ja będąc przeciętnym człowiekiem gdybym usłyszał wiele negatywnych opinii na mój temat to zastanowiłbym się czy przypadkiem ze mną i moim postępowaniem jest coś nie tak a nie latałbym jak donosiciel po urzędach. Niestety do niektórych ta prosta prawda nie dotarła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *